Szef kuchni, kucharz, oraz smakosz, który gotować, jak i rozmawiać o gotowaniu może z każdym i bez przerwy. Żadna kuchnia nie stanowi dla niego problemu, ale najbliższa jest mu kuchnia Polska w nowoczesnym wydaniu. Na co dzień przygotowuje dania z całego świata, te bliższe naszym kubkom smakowym (Włochy, Francja, Hiszpania) i bardziej egzotyczne (Chiny, RPA czy Brazylia). Eksperymentuje z kuchnią molekularną (ciekły azot, pianki, musy z lecytyną) Pierwsze swe kulinarne kroki stawiał u boku ojca. Studiował w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomi w Poznaniu. Od 6 lat jest szefem kuchni w firmie Biesiada z Kuroniem Catering, która prowadzi 3 restauracje na terenie Warszawy. Przeprowadził ponad 100 warsztatów, szkoleń live cooking i pokazów. Współpracował z najlepszymi szefami kuchni w Polsce (Robert Sowa, Jerzy Pasikowski, Mirek Drewniak). Od 2 lat szef kuchni fundacji Kuroniówka w ramach której przeprowadził szkolenia w domach dziecka, w domu samotnej matki, fundacji „Jeden drugiemu’’, Monarze i wielu innych miejscach. Co roku, od strony kulinarnej, organizuje wielką galę szlachetnej paczki na 1300 osób. Współpracował z bankami żywości w kampanii ,,nie marnuj jedzenia”, współdziała również z Fundacją Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE). Jest częstym gościem w programie „Dzień dobry TVN”. Jego przepisy pojawiają się w takich portalach jak Gazeta.pl czy serwisie kulinarnym „ugotuj.to”, w tygodniku „Palce Lizać” oraz miesięczniku „Twoje smaki życia”. Prowadzi swój fanpage na facebooku (Jakub Kuroń – Rodzinna Tradycja Gotowania), który ma ponad 20 tyś. Fanów, oraz stronę internetową kuron.com.pl. Od roku posiada swój kanał na Youtube (ponad 1000 subskrypcji i 64 000 wyświetleń). Autor książki „Kuroniowie przy stole”. W 2010 roku współprowadził program „Kuroniowie Rozgryzają” na kanale Kuchnia+. Prywatnie mąż Bogusi i ojciec 2 letniej Zosi.

POKAZ KULINARNY

Organizujemy pokazy w wybranym przez Państwa miejscu. Nasze występy stanowią świetne urozmaicenie uroczystości firmowych, rodzinnych, gminnych itp. Czas trwania uzależniony jest od potrzeb organizatora (i scenariusza imprezy), najczęściej jest to pomiędzy jedną, a pięcioma godzinami. Szczegółowo dopracowujemy każdy występ – w trakcie show prowadzący przedstawi przygotowanie min. jednej potrawy „krok po kroku”, ucząc i bawiąc zebranych gości. Potraw w trakcie jednej imprezy może być maksymalnie pięć, każdej przygotowana odpowiednia ilość, aby poczęstować Państwa gości minimum 30-toma porcjami degustacyjnymi (w przypadku zup 50-ma). Realizowaliśmy pokazy, w trakcie których wydawanych było w sumie ponad 1000 porcji degustacyjnych (przystawek, zup, dania głównego oraz deseru).

Posiadamy również firmę cateringową, obsługującą około 2000 klientów tygodniowo, jesteśmy więc w stanie sprostać nawet najbardziej finezyjnym zamówieniom. W zależności od profilu imprezy, pogody oraz składników oferujemy przygotowanie opcjonalnego menu – do wyboru dla Państwa – i serwowanie potraw.

Całość spotkania okraszona jest wieloma informacjami na temat produktów, sposobami przyrządzania potraw oraz anegdotami rodzinnymi, a także takimi, które Jakub Kuroń zdobył podczas wieloletniej pracy jako prowadzący pokazy i szef kuchni. Formuła jest niekonwencjonalna, a zaproszeni goście nie będą się nudzić.

Proponujemy przygotowanie:

 • przystawki oraz dania głównego (czas trwania do 2h). Wydanych jest ok. 60 porcji degustacyjnych dla Państwa gości
 • zupy, dania głównego oraz deseru (czas trwania ok. 2.5-3h). Wydanych jest około 120 porcji degustacyjnych. W zależności od preferowanego menu, w tym składników wykorzystywanych, z przyjemnością przedstawimy szczegółowe menu. Standardowo na cenę pokazów składają się:
 • koszty przygotowania pokazu, pracy kucharzy oraz osób trzecich,
 • koszty dojazdu,
 • koszty niezbędnego sprzętu gastronomicznego,
 • koszty produktów.

WARSZTATY KULINARNE

Zapraszamy Państwa do wspólnego zorganizowania warsztatów w studiach kulinarnych, salach konferencyjnych, prywatnych domach oraz w plenerze.

Optymalna ilość osób do przeprowadzenia 1 bloku warsztatów (1 potrawa) to 15-20 osób. Istnieje możliwość zorganizowania mniejszych lub większych grup, w zależności od Państwa założeń. W razie potrzeby, każdy z uczestników może otrzymać souvenir (deska do krojenia, dyplom, książka Jakuba Kuronia etc.).

Przykłady tematyki warsztatów (podobnie, jak w przypadku pokazów kulinarnych, mogą one opierać się na dietach, głównym składniku, kuchniach regionalnych bądź narodowościowych):

 • kuchnia polska w nowoczesnym wydaniu
 • kuchnia staropolska,
 • tajniki kuchni francuskiej,
 • bałkański tygiel kulinarny,
 • kuchnia bezglutenowa,
 • kuchnia fusion,
 • kuchnia dla diabetyków.

Konwencja warsztatów również jest elastyczna. W zależności od celu warsztatów (integracyjny, edukacyjny, rodzinny itd.) grupy mogą ze sobą współpracować lub w rozsądnych granicach rywalizować. (Dla przykładu możliwe jest zorganizowanie warsztatów z kuchni meksykańskiej, w trakcie których 2 grupy „anielska” i „diabelska” szykują potrawy z podobnych składników, jednak o zupełnie innym charakterze).

Chcesz zorganizować pokaz kulinarny z Jakubem Kuroniem? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@pokazykulinarne.com