Dlaczego dzieci potrzebują takich kulinarnych warsztatów? To bardzo proste: każde dziecko kocha pomagać swojej mamie, gdy ona gotuje! Tak, jak kiedyś wystarczająca była zabawa w piaskownicy, tak w wieku około czterech lat dziecko zaczyna się bardziej interesować wszystkim dookoła niego. Dołączając do świata dorosłych, wykazuje również chęć uczestnictwa w każdym procesie, który odbywa się w kuchni. Dzieci jeszcze bardziej ciekawi to, że mogą zjeść coś, co zrobiły własnoręcznie.
Małe dzieci rozwijają fantazję i motorykę, a u starszych pojawia się chęć do pomocy rodzicom w pracach domowych i rozwijają się umiejętności kulinarne, które z pewnością będą przydatne w dalszym życiu.

Przy pokazie i szkoleniach kulinarnych dzieci dowiedzą się, jak:

– wybrać odpowiednie produkty,

– przygotować stół,

– przestrzegać zasad etykiety przy stole,

– pokochać zdrową żywność,

– pracować w zespole.

Dzieci podczas warsztatów poznają nowych przyjaciół i poprawiają relacje z rówieśnikami. Najważniejsze to się bawić i wesoło spędzać czas! Dzieci z przyjemnością będą zagniatać ciasto, kształtować i faszerować bułeczki, kręcić ciasteczka, robić kremy, dekorować ciasta, gotować zupę, rzeźbić pierogi, sałatki i wiele innych. Podczas gotowania i pieczenia, w razie potrzeby i wolnego czasu (na przykład oczekiwanie na upieczenie się ciasta), dziećmi będą się zajmowali nasi animatorzy.

Przykładowe dania na słodko, które mogą być wykonane podczas warsztatów:

  • popcorn z czekoladą i truskawkami
  • zdrowe cukierki z suszonych owoców
  • zdrowe ciasteczka owsiane
  • naleśniczki z sosem truskawkowym
  • mus czekoladowy z kruszonką z karmelizowanych orzechów

Oprócz tego można oczywiście przygotować warsztaty z makaronami, pizzą lub zdrową żywnością!

Diana Volokhova – finalistka i jedna z najbardziej oryginalnych postaci II edycji programu MasterChef.  Pochodzi z Armenii, a na podniebieniu ciągle czuje aromatyczne smaki i zapachy Kaukazu. Wzorem pozostaje dla niej babcia, od której uczyła się sztuki gotowania.

Chcesz zorganizować Warsztaty kulinarne dla dzieci?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:    biuro@pokazykulinarne.com