Smacznie, zdrowo, owocowo… koktajle – Warsztaty kulinarne dla dzieci w Radomsku

Podczas Dni Radomska 2016, które odbyły się w dniach 18-19 czerwca przygotowaliśmy dla najmłodszych uczestników imprezy Warsztaty kulinarne. Kolejny raz poprowadził je Grzegorz Janiszewski. Koktajle, które były motywem przewodnim podczas spotkania, wzbudzały wśród dzieci ogromne zainteresowanie.

W trakcie warsztatów przygotowaliśmy kilka naprawdę zdrowych koktajli owocowych i warzywnych: „Truskawkowa rozkosz”, „Tropikalny raj”, „Cytrusowy mix”, „Melonowa świeżość” czy „Pietruszkowa moc”. Uczestnicy warsztatów otrzymali przepisy na wszystkie koktajle przygotowane podczas warsztatów.

Program „Smacznie, zdrowo, owocowo… koktajle” ma na celu zachęcić młodych ludzi do częstszego spożywania owoców i warzyw, które są świetną alternatywą dla modnych i niezdrowych słonych przekąsek. „Kreatywne Warsztaty Kulinarne” to także konkursy. Tym razem uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania związane z owocami i warzywami.

Prowadzący Warsztaty Kulinarne Grzegorz Janiszewski – zakochany jest w polskiej  i śródziemnomorskiej kuchni, jest dziennikarzem, autorem programu „Swojskie smaki” w Telewizji Małopolskiej (2000-2008), był uczestnikiem programu „Ugotowani” TVN. Aktor i scenograf Teatru „Syrena” w Londynie.