Nasz autorski,
wyjątkowy pokaz

Pieczenie
w tandyrach

Zaskocz swoich Gości czymś niezwykłym!

Przedstawiamy Państwu niepowtarzalny, efektowny, rzadko spotykany pokaz pieczenia w starożytnych piecach – tandyrach.

Pieczenie w starożytnych tandyrach

Przedstawiamy Państwu niepowtarzalny pokaz pieczenia w starożytnych piecach – tandyrach. Podczas show używamy kilku tandyrów o różnej wielkości. Przygotowywanie potraw, w tym rzadko spotykanym w naszym kraju piecu, zaprezentują Państwu specjalni goście lub szefowie kuchni znani z programu „MasterChef”. Opowieści przybliżą Państwu tradycję, historię i kulturę gotowania w glinianych dzbanach. Przygotowywane będą potrawy kuchni gruzińskiej (szaszłyki, grillowane jarzyny). Pokaz może uświetnić wspaniała muzyka kraju dżygitów wykonywana na żywo.
Zobacz także: „Smaki Gruzji”.

Tandyr

Gliniany piec w kształcie dzbana, używany w Indiach oraz innych regionach południowej Azji, opalany węglem drzewnym lub drewnem. Pieczenie odbywa się w temperaturze do 480°C. Potrawy przygotowane w piecu mają niepowtarzalny smak, a określa się je wspólnym mianem „tandoori”. Zazwyczaj opieka się w nim różne gatunki mięsa wcześniej marynowanego, a także owoce morza i warzywa. Ze względu na wysoką temperaturę, a także krótki czas pieczenia, gotowe dania są chrupkie, ale soczyste.

Oferujemy również pokaz pieczenia w tandyrach prowadzony przez Dianę Volokhovą lub Mariusza Szweda. To zakochani w kuchni finaliści programu „MasterChef”. Znakomicie spisują się podczas imprez kulinarnych, nawiązują świetny kontakt z publicznością i całkowicie poświęcają się swojej pracy. Gwarantujemy, że spełnią wszelkie wymogi każdego eventu, gdzie pojawia się gastronomia. Zawsze uśmiechnięci i profesjonalnie podchodzący do swoich obowiązków pokazują, że są w stanie poprowadzić imprezę, na którą ściągną tłumy!

Przykładowe potrawy do pieczenia w tandyrach: